top of page
MİRSAD ALKAN

SAĞLIKLI YAŞAM AKADEMİSİ

1) Çevrimiçi danışmanlık etkili ve güvenilir bir yöntem olarak nasıl çalışır?


www.evdeakademi.com üzerinden alacağınız online danışmanlık hizmetleri üniversitelerde öğretim üyesi ve öğretim görevlisi olarak görev alan bilim insanları ve özenle seçilmiş fizyoterapist, diyetisyen ve psikologlar tarafından sağlanır. Çevrimiçi (online) danışmanlık hizmetleri uluslararası bilimsel kuruluşların yayınladığı kılavuzlara uygun olarak gerçekleştirilir. Sağlık kuruluşunda tedavi ya da düzenli hekim kontrolü gerektiren hastalığı olmayan bireylere çevrimiçi danışmanlık hizmeti verilebilmektedir. Tıbbi kontrol, muayene ya da rehabilitasyon gerektiren durumlarda tedavi hizmetleri sadece İstanbul/Bakırköy'de yer alan anlaşmalı kliniğimizde verilebilmektedir.

2) Danışmanımı seçerken ve seanslarımı planlarken nelere dikkat etmeliyim?


Sağlıklı yaşam akademisi sağlığın korunması ve geliştirilmesinde multidisipliner yaklaşım prensibini benimsemektedir. Satın aldığınız paketler dahilinde seanslarınızı istediğiniz danışmanımızla istediğiniz branş için planlayabilirsiniz. Bir danışmanımızdan memnun kalmazsanız sonraki seansınızda başka bir danışman seçebilirsiniz. Yeni danışmanınıza geçmiş seans bilgilerinizi paylaşmanız durumunda evdeakademi.com geçmiş seans kayıtlarınızla kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 
Seansları planlarken Fizyoterapi ve Egzersiz danışmanlığı için Dünya Sağlık Örgütünün önerisi doğrultusunda haftada en az 75 dakika yoğun ya da 150 dakika orta şiddetli çalışmalar tavsiye edilmektedir. Ev programı takip edebileceğinizi düşünüyorsanız haftada 1 seans, fizyoterapist süpervizyonu ile çalışmak istiyorsanız haftada 2-5 seans arası planlama yapabilirsiniz. 5 seans üzeri haftalık çalışma önerilmemektedir. Sağlıklı Beslenme ve Diyet danışmanlığı için uzmanlarımızla haftada 1 gün görüşerek programınızı takip etmeniz önerilir. Düzenli program takip edemiyorsanız günlük beslenme önerileri ve beslenme günlüğü takipleri için 2-7 seans arasında ihtiyacınıza göre planlama yapabilirsiniz. Stres yönetimi ve psikolojik danışmanlık için haftada 2 gün düzenli seans önerilmektedir. Desteğe ihtiyaç duyduğunuzu hissettiğiniz zamanlarda danışmanlarımızın uygunluk durumuna göre ek seanslar oluşturabilirsiniz. 
Seanslarınız devam ederken lütfen danışmanlarımızla hizmet almak istediğiniz alanları paylaşın. Bu sayede size multidisipliner hizmet vererek sağlığınızın mümkün olan en iyi seviyeye gelmesi için tam donanımlı bir plan oluşturabiliriz.

 

 

3) www.evdeakademi.com üzerinden tıbbi danışmanlık ya da tedavi alabilir miyim?
 

www.evdeakademi.com size klinik hizmetleri sunmaz. Tanı koymak, ilaç tedavisi yazman ya da rehabilitasyon uygulamaları çevrimiçi danışmanlık paketlerine dahil değildir. Tedavi gerektiren uygulamalar İstanbul/Bakırköy'de yer alan anlaşmalı kliniğimizde verilmektedir.

 

 

4) Sağlık feragatnamesi nedir ve neden feragatname doldurmam gerekir?
 

Sağlık feragatnamesi; mevcut durumda hekim kontrolü gerektiren herhangi bir hastalığınız olmadığını bildirmeniz için kullanılan formdur. Üye panelinizde yer alan sağlık feragatnamesi sekmesinden forma ulaşabilirsiniz. www.evdeakademi.com üzerinden tedavi uygulamaları yapılamamaktır ve düzenli tıbbi kontrol hizmeti verilememektedir. Bu nedenle danışmanlarımız size hizmet verebilmek için düzenli hekim kontrolü gerektiren bir hastalığınız olmadığının beyan edilmesine ihtiyaç duyar. Düzenli hekim kontrolü gerektiren bir hastalığınız varsa bizleri anlaşmalı kliniğimizde ziyaret edebilirsiniz. Bu hususta sorumluluk tamamen danışanlara aittir ve yanlış beyan sonucu oluşabilecek zararlardan Sağlıklı Yaşam Akademisi sorumlu tutulamaz.

 

 

5) Çevrimiçi danışmanlık için kullanacağımız zoom meetings uygulaması nasıl çalışır?
 

Danışmanlık görüşmelerimizi ücretsiz çevrimiçi görüşme platformu olan zoom meetings uygulaması üzerinden gerçekleştirilmektedir. Danışmanlık görüşmelerinizi internet tarayıcınız üzerinden ya da zoom uygulamasından gerçekleştirebilirsiniz. Danışmanlarımızla https://www.evdeakademi.com/book-online adresimizden randevu oluşturduktan sonra çevrimiçi toplantınız otomatik olarak planlanır ve katılım linki oluşturulur. Bu link üzerinden internet tarayıcınızı kullanarak ya da ios için https://apps.apple.com/us/app/zoom-cloud-meetings/id546505307  , android için https://play.google.com/store/apps/details?id=us.zoom.videomeetings&hl=en&gl=US linklerini kullanarak uygulamayı indirebilirsiniz.

 

 

6) www.evdeakademi.com üzerinden yaptığımız seanslar kayıt edilir mi? Kişisel bilgilerim başkalarıyla paylaşılır mı?
 

Sağlıklı yaşam akademisi sizin kişisel bilgilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşmaz. Danışmanlık süresince ihtiyaç duyulan bilgiler şifre korumalı olarak saklanır ve seanslar dışında kullanılmaz. Multidipliner yaklaşım için fizyoterapist, diyetisyen ve psikologlarımız ortak bilgilendirme dosyası ile süreci takip eder ve bu dosyalar şifre korumalı olarak saklanır. Danışmanlık hizmeti sonunda dosyalar danışman erişimine kapatılır. Yeni bir danışmanlık satın almazsanız yasal saklama süresi olan 2 sene sonunda dosyalar geri dönüşümsüz olarak sistemden silinir.

 

 

7) İnternetten kredi kartı ile alışveriş yapmak istemiyorum. Nasıl seans alabilirim, çevrimdışı ödeme yöntemleri nasıl çalışır?
 

Sağlıklı Yaşam Akademisi güvenli sanal pos hizmeti için paytr firması ile çalışmaktadır. Kredi ya da banka kartı ile ödeme yapmak istemeyen danışanlarımız aşağıdaki avantajlı ücretler ile aşağıdaki yönergeyi kullanarak havale ya da eft yoluyla danışmanlık hizmeti alabilirler.
Ödeme işlemleri şu sırayla gerçekleştirilir;


1- Paket seçimi danışanlar tarafından tamamlanır ve onaylanmak üzere yönlendirilir
2- Danışanlar paket ücretini açıklama bölümünde isim-soy isim ve paket bilgisi yazarak TR25 0006 2000 5360 0006 2978 38 iban numarasına gönderir ve dekontu ile adres bilgisi mail yoluyla syakademisi@gmail.com adresine iletir. Gönderilen mailde danışan isim-soy isim, adres ve telefon bilgisi bulunmalıdır.
3- Ödeme kontrol edilir ve seanslar onaylanır.
4- Onay bilgisi tarafınıza ulaşır ve randevu oluşturabilirsiniz.
5- Ödeme onay maili alınmadan oluşturulan seanslar sistemsel hata olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle açıklama yapılmaksızın iptal edilme hakkı saklıdır.

 

 

8) Kullanmadığım seans haklarımı iptal/iade edebilir miyim?
 

Çevrimiçi danışmanlık paketlerinde randevusu oluşturulmuş ve ya satın alım tarihinden 14 gün geçmiş paketler iptal/iade edilemez. Sağlıklı Yaşam Akademisinden satın alınan paketlerin kullanım süresi satın alma sonrasındaki 1 ay için geçerlidir. 1 ay içerisinde kullanılmayan seanslar için randevu oluşturulamaz, paket geçerliliği sona erer ve sonraki aya devir etmez. Zorunlu hallerde iade işlemi yapılırken oluşturulan randevular 1 seans ücreti üzerinden hesaplanır ve indirimler geçersizdir. Kullanılan seansların tutarı toplam paket tutarını geçmesi durumunda ücret iadesi yapılmaz. Sağlıklı yaşam akademisi online danışmanlık için uygun olmadığını tespit ettiği danışanların paketlerini feshetme hakkını gizli tutar. Bu hususta danışmanlarla paylaşılan bilgilerin doğruluğu danışan sorumluluğundadır.
 

Sağlıklı Yaşam Akademisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

Sorunuz listede yer almıyorsa bize aşağıda yer alan iletişim kanallarından ulaşanız ya da site içi iletişim sayfamız için tıklayınız.

Fizyoterapi ve Egzersiz, Sağlıklı Beslenme ve Diyet, Stres Yönetimi ve Psikolojik Danışmanlık uzmanlarımızla çevrimiçi görüşme randevusu oluşturmak için tıklayınız.

  • Instagram

İNSTAGRAM

  • Youtube

YOUTUBE

bottom of page